Hayvancılık ile ilgilendiğin için bu sitedesin. Kayıt olmak çok kolay hadi sende kayıtlı kullanıcılara katıl ve merak ettiklerini sor ! *Kayıt

Tavukların birbirinin tüylerini yemelerini gagalamalarını nasıl önlerim?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
929 gösterim
26 Şubat 2017 Tavuk kategorisinde mehmetkaya (2,100 puan) sordu

Bu konuda şuan aşırı olmamakla birlikte can sıkıcı şekilde sorun yaşayanlardan biriside benim. Bazen öyle bir can sıkıcı hal alıyor ki anlatılmaz derecede. Bazı tavuklar hasta oluyor ve yere çöküyor bunu fırsat bilen kanibalizm olan bir başka tavuk geliyor ve bunun tüylerini çekmeye başlıyor. Bu hasta tavukta kendisini savunamadığı için diğeri bunu fırsat bilip kanatana kadar tüylerini yemeye devam ediyor. Dana önce de zaten başka bir başlıkta bunu dile getirmiştim ne yapabilirim diye bir forumda Catosal® %10 Enjeksiyonluk Çözelti önerisi aldım ama bununla tam olarak başa çıkamadım yani tam faydasını göremedim. Yabancı kaynaklı tavuk sitelerinde bir tavuk gözlüğü ile karşılaştım evet yanlış duymadınız tavuk gözlüğü Bu gözlük tavuğun biraz şaşı görmesini sağlıyor sanırım önündeki tavuğu görmesini engelliyor ve sadece bir tane gözü görüyor. 

Tavuk sayısı fazla olduğu zaman durum nasıl olur bu gözlük çözüm sağlar mı bilmiyorum. Ama eğer sayısı az ise tavuklarınızın ve onları ayrı yerlerde tutma şansınız yok ise denemekte yarar var. Ben yinede bunların dışında bir arayış içinde olduğumu belirtmeden edemeyeceğim. 

Bu arada bu ürün yabancı bir alışveriş sitesinde 100 adet 14,50 $ satılıyor. 

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Haziran 2017 misafir cevapladı
Eggplus diye birşey var ben denedim.Çok memnun kaldım.
8 Haziran 2017 t.cesur (5,830 puan) yorumladı
Eggplus nedir ? nereden temin edebiliriz, kullanımı nasıldır yardımcı olur musunuz ? Tavuklar tüylerinin yememelerini gerçekten bitiriyor mu ?

104 soru

43 cevap

19 yorum

20 üye

TrakyAjans Firma Rehberi Reklam Alanları
Hoş geldiniz, Sorularla Hayvancılık sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.


*Hakkımızda
*Gizlilik Politikası
*Kullanım Koşulları
*İletişim
...