Hayvancılık ile ilgilendiğin için bu sitedesin. Kayıt olmak çok kolay hadi sende kayıtlı kullanıcılara katıl ve merak ettiklerini sor ! *Kayıt

En iyi süt veren keçi cinsi hangisi?

25 Şubat 2017 Keçi kategorisinde Mustafa sordu

Arkadaşlar merhaba;

Ben evimin yanında bakmak ve sadece sütünden yararlanmak için keçi alacağım. En iyi süt veren keçi cinsi hangisi merak ediyorum. Hem uysal olmalı huysuz olmamalı. Tavsiyeniz nedir?

8 Haziran 2017 t.cesur yorumladı

      Keçi üreticilerinin birçoğunun bu konuda mutlaka cevabı Saanen keçisi olacaktır. Ancak bilmeyenler için söyleyecek olursak ormana hiçbir şekilde zarar vermeyen beyaz ve krem renginde olan kulakları dik olan Saanen keçileri dünyanın en çok ve en iyi süt veren keçileridir. Saanen keçisi ülkemizde de artık sıklıkla yetiştirilmeye başlandı.

      Saanen keçileri gruplar halinde yaşamayı severler bu nedenle de sosyal bir ırk olarak bilinmektedir. Yumuşak huylu olan bu keçilerin görünüşleri de oldukça narindir. Avustralya’ ya özel olarak bilinen bu ırk dünyada da büyük bir öneme sahiptir. Saanen keçileri doğurganlıkları bakımından ve en çok, en iyi süt veren keçiler olduğundan dolayı tercih edilirler. Sakin bir yaradılışa sahip olan bu keçiler canlı ve de sürü uyumunda da oldukça iyidirler ve uyum sağlarlar.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamayı önlemek için, lütfen e-posta adresinizi onaylayınız.

İlgili sorular

0 cevap
2 Haziran 2017 Keçi kategorisinde t.cesur sordu
0 cevap
0 cevap
3 Eylül 2017 Tavuk kategorisinde misafir sordu
0 cevap
0 cevap
0 cevap
13 Şubat 2017 Tavuk kategorisinde mehmetkaya sordu
0 cevap
...