Hayvancılık ile ilgilendiğin için bu sitedesin. Kayıt olmak çok kolay hadi sende kayıtlı kullanıcılara katıl ve merak ettiklerini sor ! *Kayıt

Tavuklar için nasıl solucan üretebilirim?

13 Ağustos 2016 Tavuk kategorisinde mehmetkaya sordu
Merhaba herkese,
Benim 200 kadar tavuğum var bunlar için doğal yem olması açısından solucan üretmek istiyorum ama ekonomik olmalı kolay olmalı. Nasıl yapılabilir?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Haziran 2017 t.cesur cevapladı

      Bazı üretim alanları vardır ki bunlar canlı materyale ihtiyaç duyarlar. Tavuk yetiştiriciliği de aynen bu şekildedir. Çiftliğiniz de hem tavuk hem de solucan üretebilirsiniz. Bu sayede hem toprağın havalanmasını sağlamış olur hem de tavuklarınız için doğal bir yem üretmiş olursunuz. 

      Tüm dünya artık kanatlılarda doğal yemi tercih ediyorlar. Solucanlar ise tavukların en çok sevdiği vitamin deposu besinler arasında yer alırlar. Gezen bir tavuk üretimi yapıyorsanız o takdirde solucan üretimini de yapmanız doğru olacaktır. Eğer ki tavuğunuz için doğru üretim olsun istiyorsanız bunun için özel üretim olan solucanları size önerebilirim. 

      Özel tür solucanlar hem daha hızlı ürerler hem de tavuklarınız için doğal bir yem kaynağı haline gelmiş olur ve bu sayede tavuklar için solucan üretmiş, tavuklarınıza doğal yem yedirmiş olursunuz.

İlgili sorular

0 cevap
0 cevap
0 cevap
15 Haziran 2018 Tavuk kategorisinde misafir sordu
2 cevap
9 Mart 2017 Tavuk kategorisinde Sevgi sordu
0 cevap
29 Kasım 2016 Tavuk kategorisinde mehmetkaya sordu
2 cevap
21 Ağustos 2016 Tavuk kategorisinde Kemal sordu
...