Hayvancılık ile ilgilendiğin için bu sitedesin. Kayıt olmak çok kolay hadi sende kayıtlı kullanıcılara katıl ve merak ettiklerini sor ! *Kayıt

Ziraat Bankası Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredileri Tavuk

18 Ekim 2016 Tavuk kategorisinde mehmetkaya sordu

Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredileri, Ziraat’te!

Genel Bilgiler

Ziraat Bankası;

 • Damızlık etlik piliç ve damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 10.000 adet
 • Ankara Tavukçuluk Araştırma İstasyonu Müdürlüğünce ülkemiz için geliştirilmiş hatlarla yapılacak damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 1.000 adet
 • Damızlık hindi yetiştiriciliğinde 5.000 adet
 • Damızlık kaz, ördek veya bıldırcın yetiştiriciliğinde 1.000 adet
 • Damızlık devekuşu yetiştiriciliğinde 100 adet

ve üzeri kapasitelerde üretim yapan/yapacak olan üreticilerine Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredileri sunuyor.

Özellikleri

Ziraat Bankası Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredileri kapsamındaki Yatırım Kredileri;

 • Damızlık kümes, damızlık kanatlı üretimi gerçekleştirmek kaydıyla kuluçkahane yapımı ve tadilatı
 • Gübre işleme tesisi yapımı ve tadilatı
 • Bio güvenlik önlemleri
 • Kendi elektrik ihtiyaçlarını, yenilenebilir enerji kaynaklarından (güneş ve biyokütle) karşılamak için gerekli olan tesis ve alet/ekipmanların alımı
 • Diğer yatırım giderlerinin finansmanı sağlar.

Ziraat Bankası Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredileri kapsamındaki İşletme Kredileri;

 • Yurt içi veya yurt dışı damızlık kanatlı üretim işletmeleri ve kuluçkahanelerden yetiştirilmek üzere; kuluçkalık damızlık yumurta, damızlık civciv ve damızlık yarka alımı
 • Diğer işletme giderlerinin finansmanı sağlar.

Kaynak: http://www.ziraatbank.com.tr/

8 Haziran 2017 t.cesur yorumladı

      Organik tavuk yetiştirmek istiyorsanız bunun için devlet size bir takım damızlık kanatlı yetiştiriciliği kredileri olanakları sunuyor. Özellikle de civciv üretiminden tutunda yumurta tavukçuluğuna varıncaya kadar pek çok seçenek sunmaktadırlar. 

      Ancak bunun içinde sizden istenilen birkaç önemli husus var. İlk yapmanız gereken şey Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı' na bağlı olan il müdürlüğüne hibe yada damızlık kanatlı yetiştirmek istiyorum olanaklar ve imkanlar nelerdir diye başvurmanız gerekmektedir. 2016 yılında tavuk yetiştiriciliği kredileri yada damızlık kanatlı yetiştiriciliğinde kredi rakamlar 30 bin TL’ ye kadar çıkıyordu. Eğer ki amacınız tavuk çiftliği kurmaksa o zaman kredi imkânı sizin için seferber edilmiş durumda. 

      Bunun için KOSGEB’ e de başvuru yapabilirsiniz. Ama KOSGEB size kredi vermez, temin edeceğiniz tavuklar için ve işletme giderleriniz için düşük faizli kredi ödemeleri ile krediler sağlamaktadır. Yapmanız gereken ziraat bankasına kredi başvurusunda bulunmaktır. İstenilen evrakları temin ettiğinizde krediniz de hazır olacaktır ve bu sayede damızlık kanatlı yetiştiriciliği sektörüne atılabilir yada var olan iş gücünüzü bu yönde geliştirmeye devam edebilirsiniz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
8 Haziran 2017 t.cesur cevapladı

      Organik tavuk yetiştirmek istiyorsanız bunun için devlet size bir takım damızlık kanatlı yetiştiriciliği kredileri olanakları sunuyor. Özellikle de civciv üretiminden tutunda yumurta tavukçuluğuna varıncaya kadar pek çok seçenek sunmaktadırlar. 

      Ancak bunun içinde sizden istenilen birkaç önemli husus var. İlk yapmanız gereken şey Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı' na bağlı olan il müdürlüğüne hibe yada damızlık kanatlı yetiştirmek istiyorum olanaklar ve imkanlar nelerdir diye başvurmanız gerekmektedir. 2016 yılında tavuk yetiştiriciliği kredileri yada damızlık kanatlı yetiştiriciliğinde kredi rakamlar 30 bin TL’ ye kadar çıkıyordu. Eğer ki amacınız tavuk çiftliği kurmaksa o zaman kredi imkânı sizin için seferber edilmiş durumda. 

      Bunun için KOSGEB’ e de başvuru yapabilirsiniz. Ama KOSGEB size kredi vermez, temin edeceğiniz tavuklar için ve işletme giderleriniz için düşük faizli kredi ödemeleri ile krediler sağlamaktadır. Yapmanız gereken ziraat bankasına kredi başvurusunda bulunmaktır. İstenilen evrakları temin ettiğinizde krediniz de hazır olacaktır ve bu sayede damızlık kanatlı yetiştiriciliği sektörüne atılabilir yada var olan iş gücünüzü bu yönde geliştirmeye devam edebilirsiniz.

İlgili sorular

0 cevap
15 Haziran 2018 Tavuk kategorisinde misafir sordu
0 cevap
3 Eylül 2016 Tavuk kategorisinde mehmetkaya sordu
0 cevap
17 Haziran 2017 Keçi kategorisinde Hakan sordu
0 cevap
23 Nisan 2017 Tavuk kategorisinde t.cesur sordu
0 cevap
24 Nisan 2018 Tavuk kategorisinde misafir sordu
1 cevap
1 Ocak 2018 Tavuk kategorisinde Samet Altındaş sordu
1 cevap
11 Nisan 2017 Tavuk kategorisinde misafir sordu
1 cevap
7 Nisan 2017 Tavuk kategorisinde misafir sordu
1 cevap
21 Şubat 2017 Tavuk kategorisinde mehmetkaya sordu
...