Hayvancılık ile ilgilendiğin için bu sitedesin. Kayıt olmak çok kolay hadi sende kayıtlı kullanıcılara katıl ve merak ettiklerini sor ! *Kayıt

Kırmızı Kaliforniya Solucanları Ne ile Beslenir ? Detaylar..

13 Haziran 2018 Solucan kategorisinde t.cesur sordu
Bunun için öncelikle kompost hazırlanmalıdır.

        Kompost içine ise solucanların çok sevdikleri kabak, mısır koçanının yaprakları, kavun kabukları, muz kabukları, çay posası, marul, yumurta kabukları, kahve telvesi, meyveler ve sebzeler, bitkisel atıklar, yarı yanmış hayvansal gübre koyulabilir. Belirttiğimiz yiyecekleri bir kap içinde harmanlayarak solucanlara verebiliriz.

        Bunlar dışında karton, yumurta kutusu gibi şeyleri de solucanlar afiyetle tüketir. Kuşe kağıt dışındaki kağıt çeşitlerini de kompost içine karıştırabilirsiniz.

        Herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

        Kompost içine karıştırılmaması gerekenler ise soğan, sarımsak ve turunçgillerdir. Soğan ve sarımsağı solucanlar ayrıştırabilir fakat bu besinlerin kokusu solucanlara ciddi şekilde zarar verecektir. Turunçgiller ise barındırdığı asit oranları nedeniyle solucanların ölmesine yol açabilir.

        Çok az miktarda kabuklarından koyabilirsiniz.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 Haziran 2018 misafir cevapladı
Herkese merhaba,

evde 50 ye yakın kırmızı solucanım yani kaliforniya solucanım var ve ben kırmızı solucan yemini dışarıdan alıyorum. evde ailecek yediğimiz yemeklerin artıklarını solucanlara versem yerler mi acaba ? yada dışarıdan solucan yemi almaya devam mı etmeliyim ?

kırmızı kaliforniya solucanları evde organik olarak beslediğimde daha verimli gübre alabilir miyim

İlgili sorular

0 cevap
0 cevap
0 cevap
13 Nisan Genel kategorisinde t.cesur sordu
0 cevap
22 Temmuz 2018 Genel kategorisinde misafir sordu
0 cevap
0 cevap
0 cevap
2 cevap
21 Ağustos 2016 Tavuk kategorisinde Kemal sordu
...