Hayvancılık ile ilgilendiğin için bu sitedesin. Kayıt olmak çok kolay hadi sende kayıtlı kullanıcılara katıl ve merak ettiklerini sor ! *Kayıt

Damızlık Koç Destekleri Hakkında 2017-2019

17 Haziran 2017 Keçi kategorisinde Hakan sordu

Damızlık Koç Destekleri 2017

            Hayvancılığın geliştirilmesi ve iyileştirilmesinin sağlanması amacıyla devlet tarafından çeşitli teşvikler hayata geçirilmektedir. Bu teşvikler arasında damızlık koç destekleri verilmekte olup bu destekler vasıtası ile koç ve teke yetiştiriciliğinin geliştirilmesinin sağlanması amaçlanmaktadır. Damızlık Koç ve teke yetiştiriciliği yatırımlarının desteklenmesine yönelik olan uygulama esasları resmi gazetede yayımlanmıştır.

 Damızlık Koç Proje Destekleri

            500 baş kapasiteye sahip olan damızlık koç ve teke üretiminin sağlanmasına yönelik yeni işletmelerin kurulması ya da mevcut durumda olan işletmelerinin mevcut kapasitelerini 500 başa sahip olacak düzeye çıkarmalarını, rehabilitasyon yatırımlarını ve de bu işletmelerden damızlık koç ve teke alımı gerçekleştirecek olan birlik üyelerini kapsamaktadır. Sağlanacak olan hibe desteği 2017 -2019 yılları arasında gerçekleştirilecektir.

            Damızlık Koç projesi desteği kapsamına bakanlık kayıt sistemlerinde kayıtlı durumda olan 12 ile 36 aylık koyun türü olan erkek hayvan yani bir diğer ifade ile damızlık koçlar girecektir. Ayrıca 12 ve 36 aylık olan bakanlık kayıt sistemine kayıtlı durumda olan 12-36 aylık keçi türü olan erkek hayvan tekelerde dahildir.

 Damızlık Koç Geliştirme Destekleri

 Damızlık koç destekleri kapsamı aşağıdaki gibidir;

 - Devletin sağladığı hibe oranları makine alet ve ekipmanları, inşaat yapımı için harcanacak tutarın %50'si ile sınırlıdır.

 - Birlik üyesi olan damızlık koç ve teke yetiştiriciler için damızlık koç ve teke satın alımlarındaki tutarın %50'sini kapsamaktadır.

- Damızlık koç ve teke yetiştiricileri almış oldukları hayvanları iki yıl boyunca kendi işletmelerinde tutma zorunluluğundadır.

 - Devlet tarafından onaylanmış olan yatırım tutarının üst limitini aşan kısım, ayni ya da nakdi katkı olarak birlik tarafından karşılanacaktır.

 - Birlikler vergi ya da kredi teşviklerinden faydalanma imkânına sahiptirler.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamayı önlemek için, lütfen e-posta adresinizi onaylayınız.

İlgili sorular

1 cevap
13 Mayıs 2017 Tavuk kategorisinde misafir sordu
0 cevap
1 Nisan 2017 Tavuk kategorisinde Remzi sordu
0 cevap
0 cevap
13 Nisan 2020 Genel kategorisinde t.cesur sordu
...