Hayvancılık ile ilgilendiğin için bu sitedesin. Kayıt olmak çok kolay hadi sende kayıtlı kullanıcılara katıl ve merak ettiklerini sor ! *Kayıt

En Güzel Olan Kabul Edilen At Türleri Hangileridir ?

15 Haziran 2017 At kategorisinde t.cesur sordu

Dünya üzerinde yüzlerce çeşit at ırkı vardır. Ancak cinslerinin getirdiği özelliklerle ünlenen ve sevilen sayılı at cinsi bulunmaktadır. Bu özel at cinslerinin değeri ise milyonları bulabilmektedir.

 Arap Atları

      Ortadoğu bölgesine ait olan ve ardından dünyaya yayılan hayvanlardır. At yarışlarında ve olimpiyatlarda binilen bu hayvanların değeri milyonları bulur. Safkan bir arap atına sahip olmak için 3 ila 5 milyon Türk Lirasını gözden çıkarmak gerekir.

 ​​​​​​İngiliz Atları

      Bu hayvanların ana yurdu Orta Asyadır ve İngiltere'de yaşayan atlarla melezlenmeleri sonucunda ortaya çıkmışlardır. Atletik yapıda ve hızlı olan İngiliz atları yarışlarda sıkça kullanılmaktadır. Fiyatları ise 500 ila 1 milyon Türk lirası arasında değişmektedir.

 ​​​​​​Midilliler

      Pony cinsi olarak bilinen küçük ve sevimli tüyleri olan bu hayvanlar özellikle çocukların ilgisini çekmektedir. İyi huylu olan bu atlar çocuk biniciliğinde ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamakta kullanılmaktadır. Midilli atların fiyatları ise 10 bin ila 30 bin arasında değişmektedir.

 Morgan Atlar

      Bu cins atlar Amerika'nın ilk safkan atlarındandır. Onları ayaklarında bulunan koyu renkli tüylerden tanıyabilirsiniz. Amerika'da gerçekleşen yarışlarda sıkça tercih edilirler.

 Akhal Teke

      Türkmenistan bölgesine ait olan bu atlar tüylerinin parlak ve açık renk olmasıyla tanınır. Dünyanın en eski at ırkı olduğu düşünülmektedir. Görkemli olmalarının yanı sıra dayanıklı oluşlarıyla da bilinirler.

Clydesdale

      Bu atlar eskiden tarla sürmekte ve araba çekmekte kullanılan atlardır. Cinslerinin getirdiği irilik ve güçlü oluşları bu işte kullanılmalarına ön ayak olmuştur.

 Amerikan Saddlebred

      Eğer Western filmlerini izlemişseniz bu atlara aşinasınızdır. Çünkü bu cins atlar Western filmlerinde oynamış ve ünlenmiştir.

 Friesian

      Avrupa ülkelerinde süvari birliklerin bindiği bu atlar tamamen siyah renkte olup alınlarında beyaz tüyler bulundururlar. Uzun yeleleri ve iri yapılarıyla dikkat çekerler.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamayı önlemek için, lütfen e-posta adresinizi onaylayınız.

İlgili sorular

0 cevap
15 Haziran 2017 Genel kategorisinde t.cesur sordu
0 cevap
2 Haziran 2017 Genel kategorisinde t.cesur sordu
0 cevap
3 Eylül 2017 Tavuk kategorisinde misafir sordu
0 cevap
0 cevap
0 cevap
25 Şubat 2017 Keçi kategorisinde Mustafa sordu
...